19- 21 kwietnia 2014 r Park Archeologiczny "Osada VI Oraczy" będzie czynny.


Za utrudnienia przepraszamy!

Serdecznie zapraszamy 26 i 27 kwietnia do zwiedzania Parku Archeologicznego o godz. 13.00, 14.00 i 15.00.

Noclegi w kopalni

Noclegi organizowane w niezwykłej scenerii bocheńskiej kopalni soli to integracja, edukacja oraz profilaktyka zdrowotna. Noc w solnych podziemiach to także połączenie nietypowego, bo odbywającego się w godzinach nocnych zwiedzania kopalni z wieloma niezwykłymi atrakcjami. Zjazd 140-m zjeżdżalnią, projekcja filmu w podziemnym kinie czy zabawa na parkiecie dyskoteki 250 m pod ziemią to tylko część niespodzianek, czekających na uczestników. Do dyspozycji jest również sprzęt sportowy oraz boisko.

LECZNICZY MIKROKLIMAT

Mikroklimat podziemnych komór z powodzeniem wykorzystywany jest do leczenia schorzeń układu oddechowego, astmy i alergii przez Podziemny Ośrodek Leczniczy działający przy Uzdrowisku Kopalnia Soli Bochnia. Powietrze charakteryzuje się wyjątkową czystością bakteriologiczną, dużą zawartością chlorku sodu oraz pierwiastków takich jak mangan, magnez i wapń, stałą temperaturą (ok. 16°C) oraz wysoką wilgotnością względną (ok. 70%).

PODRÓŻ W CZASIE

Zapraszamy w niezwykłą, bo odbywającą się w godzinach nocnych podróż w czasie. Dzięki Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej odkrywanie podziemnego świata staje się fascynującą przygodą zarówno dla przedszkolaków, jak i dla uczniów szkół gimnazjalnych i liceów. Trasa wiedzie przez unikatowe wyrobiska, znajdujące się na poziomach August i Sienkiewicz, a także niezwykłe komory o charakterystycznym kształcie oraz podziemne kaplice z pięknymi rzeźbami i malowidłami.

Nocy spędzonej w solnych podziemiach towarzyszy spotkanie z dj-em na parkiecie najgłębiej na świecie położonej dyskoteki. Zabawa w niezwykłej scenerii komory, znajdującej się 250 m pod ziemią budzi niezwykłe emocje i na długo pozostaje w pamięci jej uczestników.

WAŻNE INFORMACJE

Zjazdy na pobyt nocny odbywają się w godzinach od 17.15 do 19.00. Dokładna godzina zjazdu podana jest na potwierdzeniu rezerwacji. Uprzejmie prosimy o punktualność. Wyjazd na powierzchnię odbywa się w godzinach od 8.00 do 10.00. Grupy wyjeżdżają w kolejności, w jakiej zjeżdżały do kopalni. Osoby, które wykupują noclegi bez pościeli zobowiązane są do zabrania własnych śpiworów oraz ciepłej odzieży. Istnieje możliwość dokupienia posiłków pod ziemią – konieczna wcześniejsza rezerwacja. Szczegóły w dziale „Kopalnia smaków”.

Cennik - Pobyty nocne - grupy szkolne

Miesiąc
Bilet szkolny
Komora Ważyn *
I, II, III, XI, XII 35 zł
IV, V, VI, VII, VIII, IX, X 55 zł
Komora Kołdras *
I, II, III, XI, XII 45 zł
IV, V, VI, VII, VIII, IX, X 60 zł

* opłata za komplet pościeli wynosi 15 zł

Cennik obowiązuje od 01.09.2013 do 31.08.2014

Rusza Park Archeologiczny Osada VI Oraczy.

czytaj więcej ...

Słoneczna, pachnąca i kwitnąca wiosna nie przez wszystkich witana jest z entuzjazmem. Tych dla, których wiosna to katar, kaszel, ból głowy i łzy w oczach zapraszamy do skorzystania z profilaktycznych...

czytaj więcej ...

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że ze względu na reorganizację ruchu turystycznego w bocheńskiej kopalni jesteśmy zmuszeni od dnia 16 lutego 2014 r. do odwołania wyłączyć z trasy turystycznej...

czytaj więcej ...

Turniej Smoka, organizowany w bocheńskiej kopalni soli, uznany został za najlepszą imprezę roku 2013, odbywającą się pod patronatem PZKT.

czytaj więcej ...

Nota prawna:
Elementy stron internetowych www.kopalniasoli.pl są chronione prawem autorskim i nie mogą być kopiowane w całości lub części. Grafika, zdjęcia oraz teksty nie mogą być kopiowane i publikowane bez uzyskania pisemnej zgody Uzdrowiska Kopalni Soli Bochnia Sp. z o.o.
Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za utratę aktualności informacji prezentowanych w serwisie.