• Uzdrowisko
  Kopalnia Soli Bochnia


  O Uzdrowisku

Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o. to unikatowy na skalę światową ośrodek, zajmujący się nowatorską metodą rehabilitacji i leczeniem schorzeń układu oddechowego w oparciu o naturalny mikroklimat podziemnych komór solnych. Usytuowanie kompleksu w centrum Bochni, w sąsiedztwie najstarszego w Europie czynnego szybu wydobywczego "Sutoris" sprawia, że wszystkie atrakcje górniczego miasta są dostępne na wyciągnięcie ręki, a dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji z Krakowem i okolicznymi miejscowościami nasz ośrodek staje się również świetną bazą wypadową do zwiedzania Małopolski. 

Uzdrowisko powstało w 1995 roku na bazie najstarszej w Polsce kopalni soli w Bochni, której początki sięgają 1248 roku. Wchodzące w skład kompleksu: Hotel Sutoris, Restauracja Grota, Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej oraz Podziemny Ośrodek Leczniczy oferują wszechstronne usługi, dzięki którym stworzona została unikatowa oferta wypoczynku i leczenia opierająca się na wyjątkowych właściwościach solnego mikroklimatu.

Uzupełnieniem kompleksu jest Park Archeologiczny Osada VI Oraczy, w którym prezentowane są początki ośrodka miejskiego Bochni, słynącej od wieków z wydobycia soli kamiennej.

Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia jest także oryginalnym miejscem na organizacje szkoleń, spotkań biznesowych i konferencji. Dzięki szerokiemu wachlarzowi usług możecie Państwo połączyć pracę z atrakcyjnym programem popołudniowo – wieczornym.

Potwierdzeniem wysokiego standardu świadczonych usług jest wdrożony system zarządzania jakością i środowiskiem ISO 9001:2001 oraz 14001:2005.

Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia zostało odznaczone Certyfikatem „Miejsce Przyjazne Maluchom”.

Oferty w obiekcie
 • Wczasy inhalacyjne

  Wczasy inhalacyjne - idealny wypoczynek dla alergika i astmatyka

 • Pobyt rehabilitacyjny dróg oddechowych

  Pobyt rehabilitacyjny dróg oddechowych został przygotowany z myślą o osobach ze schorzeniami dróg oddechowych oraz pulmonologicznymi o podłożu alergicznym.

 • Weekend z kopalnią soli

  Odkryj najstraszą w Polsce kopalnię soli i odpocznij w Hotelu Sutoris!

 • Turnusy lecznicze górnych i dolnych dróg oddechowych

Obiad dnia w Restauracji Grota

Pyszne  obiady  w pysznej cenie - tylko  13,99 zł za zestaw!
czytaj więcej

Biuletyn

Bądź na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera!
zapisz się
Kontakt
wyślij pytanie
recepcja@kopalniasoli.pl
+48 14 615 36 66